Download de berekening van de jaarruimte 2020 voor de IB-aangifte 2020.


Berekening: jaarruimte 2020

Jaarruimte is het bedrag dat u kunt gebruiken voor extra pensioenopbouw (derde pijler). De jaarruimte is jaarafhankelijk (de berekening voor dit jaar verschilt met die van vorig jaar). Jaarruimte mag in box 1 als aftrekpost opgenomen worden, wat benutting al snel interessant maakt.

De formule voor jaarruimte is: (13,3% x premiegrondslag ) – (6,27 x factor A) – F. Zie het voorbeeld in Excel voor nadere duiding van de begrippen.

Bij het berekenen van de jaarruimte, gebruikt u de gegevens van het vorige jaar. Bij deze berekening over 2020 (voor de IB-aangifte 2020) gebruikt u dus de gegevens van 2019. De jaarruimte dient voor 31-12-2020 op bijvoorbeeld een lijfrenteverzekering, lijfrentebankspaarrekening of lijfrentebeleggingsrekening gestort te worden.

De jaarruimte is actueel voor iedereen die de AOW-leeftijd nog niet bereikt heeft. Bekijk altijd de site van de Belastingdienst voor eventuele wijzigingen.